HSBC Premier Kredi Kartı

Eğer sık seyahat eden biriyseniz ve hayat tarzınızla aynı esnekliğe sahip bir kredi kartına ihtiyaç duyuyorsanız, HSBC Premier Kredi Kartı tam size göre... HSBC Premier* müşterileri için tasarlanan HSBC Premier Kredi Kartı size sunduğu özelliklerle hayat tarzınıza ayak uydurur, ücretsiz ödül ve indirim programları ile seyahatlerinizi kolaylaştırır.

 • Premier ayrıcalıklarına sahip, yüksek limitli ve prestijli bir kredi kartı
 • Ücretsiz asıl ve ek kart avantajı*
 • Dünyanın her yerindeki HSBC şubelerinde Premier müşteri olarak tanınma, öncelikli ve ayrıcalıklı hizmet alma**
 • HSBC üye işyerlerinde taksitli alışveriş imkanı
 • Günlük ihtiyaçlarınızı karşılayacak kadar yüksek nakit avans limiti
 • Yurt içi tüm tek çekim alışverişlerinizde ücretsiz 6 taksit fırsatı***
 • 100 TL ve üzeri yurt dışı restoran ve otel harcamalarınızda her zaman %10 indirim fırsatı****
 • Hem uçuran hem deponuzu dolduran ilk ve tek mil programı HSBC Premier Miles*****
 • Yurtdışı seyahatlerinizde, İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde bulunan HSBC Club Lounge'tan yararlanma imkanı
 • İstanbul Atatürk Havalimanı otoparklarında %50 indirim*****
 • AVIS'ten araç kiralamalarda %50'ye varan indirim*****
 • 120’yi aşkın ülkede 900'ü aşkın özel havaalanı salonlarına 30 USD ücret ile giriş ayrıcalığı sağlayan Priority Pass Kart'a sahip olma firsatı
 • HSBC Premier Miles üyesi olmayan kredi kartı sahipleri için Advantage NakitPuan ve Advantage TatilPuan
 • Seyahatler için yeterli puanınız olmaması halinde eksik kalan tutarı HSBC Premier Kredi Kartı ile ödeme imkanı
 • Kayıp veya çalıntı gibi acil durumlar için 2,000 ABD Doları nakit avans yardımıyla birlikte acil kart yenileme hizmeti
 • Yurtdışı seyahatlerinizde, İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde bulunan HSBC Club Lounge'tan yararlanma imkanı
 • 120’yi aşkın ülkede 900'ü aşkın özel havaalanı salonlarına 30 USD ücret ile giriş ayrıcalığı sağlayan Priority Pass Kart'a sahip olma firsatı
 • Seyahatlerinizde geçerli ferdi kaza, bagaj kaybı ve bagaj gecikmesi sigortaları
 • Kredi kart şifrenizi hsbc.com.tr/tr/kartsifrem adresinden hemen oluşturabilirsiniz. Bankamız tarafından kart şifrenizi oluşturmak içinde aranacaksınız. Daha sonra dilerseniz HSBC Bank Bireysel İnternet Bankacılığı, HSBC Bank ATM'leri ve HSBC Bank Telefon Bankacılığı 0 850 211 0 112 aracılığıyla şifrenizi değiştirebilirsiniz.

HSBC Premier müşterisiyseniz HSBC Premier Kredi Kartı sahibi olmak; HSBC Premier müşterisi değilseniz HSBC Premier'in sunduğu tüm ayrıcalıklarla ilgili ayrıntılı bilgi almak için 0850 211 0 112'yi arayabilir, şubenizdeki Premier Müşteri Temsilcileriyle görüşebilirsiniz.

HSBC Premier ayrıcalıkları hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız

 • *Premier/Premier Miles Kredi Kartı avantajları HSBC Premier müşterilerine özeldir. Premier müşteri statüsünde yer alındığı sürece, tercih doğrultusunda HSBC Premier/Premier Miles Kredi Kartı ayrıcalıklarından yararlanılabilir. Premier Miles avantajları asıl kartlar için 139 TL, ek kartlar için 69 TL program ücreti karşılığında geçerlidir. Premier müşteri statüsünün sona ermesi halinde; Premier/Premier Miles avantajları sona erer, Premier Miles Puanların NakitPuan olarak karşılığı kart hesabına aktarılır, avans mil kullanımı varsa negatif mil bakiyesi hesaba borç olarak kaydedilir, HSBC Premier Kredi Kartı yıllık 119 TL, Premier ek kredi kartları ise yıllık 59 TL olarak ücretlendirilir ve tekrar Premier müşteri statüsüne geçilmediği takdirde, kartlar yenilenirken HSBC Platinum Kredi Kartı olarak yenilenir.
 • **Mevzuata, hesap açma kriterlerine ve yerel düzenleyici kurallara tabidir. HSBC Premier müşterileri, yurtdışı seyahatlerinde acil kart yenileme, nakit çekim, döviz alım satımı gibi uluslararası bankacılık ihtiyaçları için acil destek ve öncelikli hizmetten yararlanırlar.
 • ***Kampanya, HSBC Premier müşteriler için ekstre tarihine kadar HSBC Premier/Premier Miles Kredi Kartı ile yapılan 150 TL ile 10,000 TL arasındaki yurt içi tek çekim alışverişlerde geçerlidir. Belirtilen işlemlerde 6 taksit fırsatından faydalanmak için, işlem sonrasında Banka tarafından iletilecek SMS’e yanıt dönülmesi gereklidir. Dileyen müşteriler, kriterlere uyan işlemleri banka kayıtlarına yansıdıktan sonra, HSBC İnternet Bankacılığı, HSBC Telefon Bankacılığı ve HSBC ATM’leri aracılığıyla da ücretsiz 6 taksit fırsatından faydalanabilir. Yemek, gıda, benzin, telekom, kozmetik, doğrudan pazarlama, ofis malzemeleri ve kuyum harcamaları kapsam dışındadır. HSBC Bank A.Ş., uygulama koşullarının tamamında dilediği zaman değişiklik yapma ve/veya uygulamayı durdurma hakkına sahiptir.
 • Yurt dışı restoran ve otel indirimi fırsatı 100 TL ve üzeri eş değer yabancı para birimlerinde yapılan restoran ve otel harcamalarında geçerlidir. Yurt dışı restoran ve otel indiriminden faydalanmak için bankada kayıtlı cep telefonundan “YEMEK” yazıp bir boşluk bırakarak kredi kartının son 6 hanesini 4477’ye bir kez SMS’le göndermesi gereklidir. Örnek SMS: YEMEK 123456. Sadece 1 kez SMS gönderip kayıt olarak, uygulamadan sürekli olarak faydalanılabilmektedir. İndirim işlemleri, SMS gönderilerek yapılan başvurudan 1 gün sonra ve işlemin kayıt bilgisinin bankaya ulaşmasının ardından, banka döviz satış kuru ile TL’ye çevrilerek yapılır. Restoran ve otel indirimi kapsamında müşteri başına toplam kazanılabilecek aylık indirim tutarı (asıl ve ek kartlar toplam) en fazla 100 TL’dir. KKTC’de yapılan alışverişler, KKTC müşterilerinin Türkiye’de yaptığı alışverişler, ekstresi gecikmede olan müşteriler indirim fırsatından yararlanamaz. Kayıt için gönderilen SMS’ler müşterinin tarifesi üzerinden ücretlendirilir, yurtiçinden gönderilmesi tavsiye edilir. HSBC Bank A.Ş.nin ücret, faiz, komisyon oranlarını ve indirimlerini değiştirme hakkı saklıdır.
 • *****Otopark indirimi, HSBC Premier müşteriler için, HSBC Premier/Premier Miles Kredi Kartı ile İstanbul Atatürk Havalimanı otoparklarında yapılan ödemelerde, ödenen tutar üzerinden geçerlidir. İndirim tutarı, ödeme işlemi banka kayıtlarına yansıdıktan sonra kart hesabına yansıtılır. Müşteri başına kazanılabilecek aylık indirim tutarı (asıl ve ek kartlar için toplam) en fazla 300 TL'dir. HSBC Premier/Premier Miles Kredi Kartları ile AVIS ofislerinden yapılacak yurtiçi araç kiralamalarda, kiralanacak araç ve modele göre %50'ye varan indirimler geçerlidir. İndirimli fiyat listesi için lütfen tıklayınız. HSBC Bank A.Ş., uygulama koşullarının tamamında dilediği zaman değişiklik yapma ve/veya uygulamayı durdurma hakkına sahiptir.
Advantage Club Lounge Faiz ve Ücretler Ekstre Açıklamaları Slip Açıklamaları Kart Şifrem